انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون و طراحی داخلی خانه

رنگ می تواند خلق و خوی فرد را تغییر دهد ، عصبانیت را تحریک کند ، خوشبختی را برانگیزد و یا احساس بی تفاوتی و غم و اندوه را به ذهن متبادر کند. با این وجود ، اکثر مردم وقت زیادی را صرف فکر کردن در مورد اثرات رنگ در خانه یا محل کار خود نمی کنند. با این حال ، رنگ و طراحی در خانه ما باید منعکس کننده افرادی باشد که در داخل زندگی می کنند ، و طراحان و صاحبان خانه باید برای ایجاد فضای مورد نظر در هر بخش از خانه  از رنگ های خردمندانه استفاده کنند.استفاده از اصول روانشناسی رنگ در دکوراسیون منزل ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا فضای مناسبی را برای هر بخش از خانه ایجاد کنید:

رنگ اتاق ناهار خوری
هنگام انتخاب رنگ اتاق غذاخوری ، رنگهای خاکی می توانند محبوب ترین گزینه باشند. این رنگ ها نه تنها احساس گرما را منتقل می کنند بلکه بسیار متنوع هستند.بر اساس روانشناسی رنگها ،رنگ هایی مانند قرمز و نارنجی تحریک کننده هستند و تصور می شود که اشتهای فرد را افزایش می دهند. از طرف دیگر، طیف  رنگ آبی تمایل به سرکوب اشتها دارد و می تواند یک انتخاب رنگ ضعیف برای اتاق غذاخوری باشد.

رنگ آشپزخانه
هنگام انتخاب رنگ برای آشپزخانه ، استفاده از رنگ کابینت ها به عنوان راهنما اغلب بهترین روش است ، زیرا کابینت ها از جمله گران ترین وسایل آشپزخانه هستند. رنگ های محبوب برای استفاده در آشپزخانه شامل رنگ های خاکی مانند قهوه ای ، هلویی و زرد است. رنگ های قوی مانند قرمز آجری نیز می توانند در آشپزخانه جلوه خوبی داشته باشند ، به خصوص اگر به همراه رنگ های خنثی تر مورد استفاده قرار گیرند. این قانون ساده به شما امکان می دهد طیف کاملی از رنگ ها را داشته باشید که فنجان قهوه صبح شما را قابل تحمل تر می کند."
طیف های رنگ سبز و آبی رنگ نمی توانند گزینه مناسبی برای رنگ آشپزخانه باشند. اما اگر تمایل به استفاده از این رنگ ها دارید بهتر است از طبف تیره سبز و آبی استفاده کنید.

رنگ اتاق نشیمن
انتخاب رنگ اتاق نشیمن اغلب به اندازه کلی و روشنایی اتاق بستگی دارد. رنگهای روشن باعث می شوند اتاق بزرگتر به نظر برسد ، اما استفاده از رنگهای تیره نیز گاهی اوقات مطلوب است ، زیرا می توانند ظاهری دنج به اتاق اضافه کنند.
رنگهای گرم ، چه رنگهای روشن مانند بژ ، کرم یا سایه های زرد می توانند ظاهری گرم و جذاب را به اتاق نشیمن شما بدهند ، در حالی که رنگهای سردتر مانند خاکستری می توانند ظاهر رسمی تری به خود ببخشند. رنگ های بسیار شدید مانند قرمز روشن معمولاً گزینه های مناسبی برای یک اتاق نشیمن نیستند ، زیرا بسیار تحریک کننده هستند ، اما می توان از سایه های کبود و مارون استفاده کرد. 

رنگ حمام
رنگهای روشن و سایه های طبیعی مانند آبی روشن ، سایه های سبز و سایه های خاکی روشن همیشه مورد توجه حمام ها بوده اند ، زیرا می توانند یک احساس آرامش بخش ایجاد کنند.
اگر حمام کوچک است ، سعی کنید از رنگ های بسیار تیره اجتناب کنید ، زیرا این رنگ ها فقط اتاق را کوچک تر جلوه می دهند.

رنگ اتاق خواب
انتخاب رنگ های آرامش بخش مانند آبی ، سبزی و رنگ هایی با زمینه روشن اغلب بهترین انتخاب برای اتاق خواب است. در اتاق خواب از رنگ های روشن مانند قرمز ، زرد روشن و سایر سایه ها پرهیز کنید ، زیرا برای یک اتاق استراحت مانند اتاق خواب بسیار تحریک کننده هستند. با این حال ، می توانید یک ظاهر عاشقانه با رنگ هایی مانند هلویی ، مرجان یا سایه های صورتی ایجاد کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هومو دکور می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح