عوامل مهم در بازسازی ساختمان

در طراحی دکوراسیون عوامل مهمی تاثیر گذار می باشد که به بررسی هر کدام از این عوامل به صورت مختصر اما صریح و کامل می پردازیم. در دکوراسیون داخلی علاوه بر اینکه کاربرد فضای مورد نظر باید مورد توجه قرار گیرد،حس و تاثیری که آن فضا بر فرد میگذارد نیز باید در نظر گرفته شود. در واقع توجه به نیازهای روحی و روانی افراد موضوعی است که در طراحی دکوراسیون منزل باید به آن پرداخته شود. در طراحی داخلی عواملی چون نقشه داخلی، نور محیط، تفکیک پلان ها، پوشش دیوارها، سقف و کف، مبلمان و سایر لوازم جانبی باید مورد توجه قرار گیرند.
نقشه داخلی یکی از بسیار عوامل تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون می باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی نحوه تفکیک پلان ها بسیار اهمیت دارد. اگر نقشه داخلی به گونه ای طراحی شود که از لحاظ چیدمان وسایل و مبلمان تنوع زیادی وجود داشته باشد این نقشه ایده آل محسوب میشود و آرامش و رضایت را برای ساکنین آن فضا به ارمغان می آورد.
عامل تاثیرگذار بعدی نور محیط می باشد. بدون نور هیچ عنصری معنا پیدا نمیکند. از این رو نورپردازی نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل ایفا میکند. نور پردازی در یک فضا باید به شیوه ای اصولی انجام شود. تنها وجود نور کافی نیست بلکه زوایای تابش نور و اجرای نورپردازی صحیح نیز مهم میباشد. نحوه پردازش نور در بزرگ نمایی و یا کوچک نمایی فضا تاثیر میگذارد.
عامل بعدی انتخاب رنگ می باشد. انتخاب رنگ مناسب در طراحی داخلی از جمله مواردی است که تاثیر روحی و روانی نیز به دنبال دارد. استفاده از رنگ های ملایم و مناسب، حس آرامش را به ساکنین منتقل میکند. آشنایی با تاثیر رنگ‌ها و استفاده از آن‌ ها در جای مناسب یکی از اصلی‌ترین نکات در دکوراسیون داخلی است. رنگ‌ها به دو دسته گرم و سرد تقسیم می‌شوند. رنگ های گرم باعث افزایش آدرنالین و بالا رفتن فشار خون، افزایش درجه حرارت و احساس گرما می‌شوند. رنگ‌هایقرمز، زرد و نارنجی جزء رنگ‌ های گرم هستند. اما رنگ های سرد ضربان قلب را کم کرده، ماهیچه‌ها را ریلکس و دمای بدن را پایین می‌آورند و حس سرما می‌دهند. از جمله رنگ های سرد میتوان به رنگ سبز و آبی اشاره کرد.
پوشش دیوارها، سقف و کف
نوع پوششی که برای سقف، دیوارها و کف به کار میرود به نوع فضا و کارکرد آن بستگی دارد. مثلا برای سقف ها میتوان از رنگ، کناف و انواع پوشش های تزیینی استفاده نمود. برای دیوارها نیز استفاده از رنگ روغنی، کاغذ دیواری، سنگ آنتیک و سایر سنگ ها و مواد پوششی استفاده کرد. پوشش کف نیز اصولا با سرامیک و پارکت انجام میشود .
مبلمان و سایر لوازم جانبی
انتخاب فرش، مبلمان، تابلوهای تزیینی و سایر وسایل جانبی در نمای کلی منزل تاثیر فوق العاده ای دارد. به عنوان مثال انتخاب پرده و مبلمان با طیف رنگی روشن در روشنایی منزل تاثیر دارد. در نتیجه در چیدمان وسایل جانبی باید دقت لازم صورت گیرد تا از شلوغی و تاریک شدن بیش از حد فضا ممانعت شود.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هومو دکور می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح