شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> مقالات >

مقالات

رنگ در دکوراسیون داخلی
در این مقاله سعی داریم در مورد انواع رنگ ها و تاثیرها را در دکوراسیون داخلی صحبت کنیم و شما عزیزان را با شناخت انواع رنگ ها و کاربرد آن ها در حوزه ی روان شناسی آشنا کنیم. رنگ در زندگی واقعی ما وجود خارجی ندارد. این تنها اثر امواج الکترومغناطیسی ثبت شده به دست مغز و چشمان ماست که باعث تعریف ساختار رنگ و نام گذاری آن‌ها شده است. با این وجود رنگ‌ها در زندگی ما نقش پر زنگ و بعضاً بسیار موثری را ایفا می‌کنند و ما بدون توجه به آن‌ها و همین طور عدم استفاده از آن‌ها دچار مشکلات عدیده‌ای در زندگی شخصی و اجتماعی خود می‌شویم. رنگ‌ها باعث پدیدار شدن احساسات، خلق و خو شده و همین موضوع دلیل محکمی شده است تا طراحان و معماران و مالکان فضا (خانه یا اداره) به فکر ایجاد تنوع، به روز نگه داشتن مداوم و تولید خلاقیت برای تغییری دیگر بیافتند.
عوامل مهم در بازسازی ساختمان
در طراحی دکوراسیون عوامل مهمی تاثیر گذار می باشد که به بررسی هر کدام از این عوامل به صورت مختصر اما صریح و کامل می پردازیم. در دکوراسیون داخلی علاوه بر اینکه کاربرد فضای مورد نظر باید مورد توجه قرار گیرد،حس و تاثیری که آن فضا بر فرد میگذارد نیز باید در نظر گرفته شود. در واقع توجه به نیازهای روحی و روانی افراد موضوعی است که در طراحی دکوراسیون منزل باید به آن پرداخته شود. در طراحی داخلی عواملی چون نقشه داخلی، نور محیط، تفکیک پلان ها، پوشش دیوارها، سقف و کف، مبلمان و سایر لوازم جانبی باید مورد توجه قرار گیرند.
7 راه استفاده از آینه برای طراحی داخلی
آینه ها یکی از آن لوازم جانبی شیک و همه کاره است که توسط طراحان داخلی برای جلوه بهتر و زیباتر فضای داخلی شما استفاده می شود. استفاده از آینه ها در اندازه ها ، سبک ها و شکل های مختلف به صورت خلاقانه در طراحی داخلی به ایجاد توهم نوری ، افزایش چشم انداز بصری و ایجاد یک فضای شاد کمک می کند. درست به همان اندازه که چیدمان، نورپردازی ، مبلمان ، رنگ و... در طراحی فضای داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده از آینه برای طراحی داخلی نیز نقش مهمی در افزایش جذابیت فضای شما دارد.
مزایای کار با یک طراح داخلی
طراحی داخلی چیزی فراتر از تزئین یک اتاق است. تمرکز اصلی یک طراح داخلی بر این است که از فضای موجود به بهترین نحو بهره برده  و زیبایی دو چندان ایجاد کند. طراحان؛ مبلمان ، رنگ ها ، نورپردازی فضا را طراحی می کنند تا فضای شما را به بهترین شکل ممکن جلوه دهند و آرامش و زیبایی توأمان را به فضای شما که ساعت های زیادی از وقت خود را در آنجا سپری می کنید هدیه دهند.
انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون و طراحی داخلی خانه
رنگ می تواند خلق و خوی فرد را تغییر دهد ، عصبانیت را تحریک کند ، خوشبختی را برانگیزد و یا احساس بی تفاوتی و غم و اندوه را به ذهن متبادر کند. با این وجود ، اکثر مردم وقت زیادی را صرف فکر کردن در مورد اثرات رنگ در خانه یا محل کار خود نمی کنند. با این حال ، رنگ و طراحی در خانه ما باید منعکس کننده افرادی باشد که در داخل زندگی می کنند ، و طراحان و صاحبان خانه باید برای ایجاد فضای مورد نظر در هر بخش از خانه  از رنگ های خردمندانه استفاده کنند.
5 نکته کلیدی در طراحی فضاهای کوچک
طراحی دکوراسیون یک فضای کوچک شاید به نظر سخت تر و پیچیده تر به نظر برسد اما با رعایت یکسری اصول و ترفندها میتوان فضایی دلباز و بزرگتر را در معرض دید قرار داد. برخی از مفاهیم طراحی، چشم را گول می زنند و باعث می شوند فضای داخلی بسیار جادارتر از آنچه هستند ظاهر می شوند.این مقاله به شما یاد می دهد که با استفاده از چند ترفند هوشمندانه یک اتاق کوچک را بزرگتر و دلبازتر جلوه دهید.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هومو دکور می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح