شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> خدمات > بازسازی ساختمان >

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

ساختمان ها برای سرپا ماندن و حفظ زیبایی ظاهر و همچنین حفظ آسایش و امنیت ساکنین خود نیاز به بازسازی و بهسازی دارند. این امر مهم با یک بازسازی اصولی توسط متخصصین این امر به شکل جزئی و یا کلی انجام می گردد. بازسازی ساختمان علاوه بر به روز شدن و جذابیت ظاهری بنا، طول عمر مفید آن را نیز افزایش می دهد.
از دیگر مزایای بازسازی ساختمان می توان به مواردی چون افزایش کیفیت زندگی با استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن‌تر، افزایش امنیت ساکنین در برابر حوادث غیرمترقبه، زیستن در محیطی زیباتر، افزایش ارزش ملک قدیمی و ... اشاره کرد.
به نظر می رسد بازسازی ساختمان برای کسانی که دلبستگی زیادی به محیط و خاطراتشان دارند و تمایلی به نقل مکان ندارند و یا برای کسانی که می خواهند با هزینه کمتر و بدون زحمت نقل مکان از خانه ای نو،زیبا و ایمن بهره ببرند گزینه جذاب و قابل قبولی باشد.

بسیاری از مردم به جای تخریب ساختمان های قدیمی و ساختن آپارتمان ها ،برج ها و ویلاهای جدید به بازسازی ساختمان خود فکر می کنند زیرا هم از نظر هزینه مقرون به صرفه تر می باشد و هم برای بسیاری مهم است که قدمت ساختمان و خاطرات آن کماکان حفظ شود به همین دلیل بازسازی را به تخریب و ساخت و ساز مجدد ترجیح می دهند اما قبل از بازسازی نکاتی می باشدش که باید حتما توسط متخصصین در این امر توجه و رعایت شود. این نکات عبارتند از اینکه با میزان با میزان فرسودگی بنا جهت بازسازی ساختمان آشنایی داشته باشند و اینکه بدانند کدام قسمت های ساختمان دچار تخریبی بیشتر و نیاز به بازسازی و تعویض دارند.  در واقع ساختمان ها شامل سه نوع فرسودگی می باشد. فرسودگی کف و سقف ساختمان ، فرسودگی ظاهری ساختمان و تخریب بخش تاسیسات ساختمان است.فرسودگی و تخریب بخش تاسیسات را به راحتی می توان از روی گرفتگی لوله های تاسیسات آب سرد و گرم، پر شدن چاه فاضلاب و نم زدگی احتمالی دیوارها تشخیص داد.
از آنجا که تاسیسات بخش بسیار مهم و اساسی از یک ساختمان و بنا را تشکیل می دهد به همین دلیل لازم می باشد که با دقت بیشتری بازسازی انجام گیرد.
در نوع فرسودگی سقف و کف ساختمان باید بررسی نمود که این نوع فرسودگی به دلیل بخش تاسیسات به وجود آمده است یا نه، که در این صورت برای بازسازی ساختمان ابتدا  باید تاسیسات را تعویض نمود و سپس اقدام به بازسازی کف و سقف آپارتمان کرد.
لازم به ذکر است که برای بازسازی کف ساختمان می توانید از سرامیک، سنگ، پارکت و کفپوش های دیگر استفاده نمایید. برای بازسازی سقف ابتدا باید تاسیسات برق را با دقت جانمایی و بعد از سیم کشی جدید و یا ترمیم آن اقدام به بازسازی و ساخت سقف جدید کرد. در مرحله ی نما نیز میتوان بنا به سلیقه ی مشتری و با همکاری و نظرات طراح هم داخل ساختمان هم نمای بیرونی را از نو بازسازی کرد اما باید توجه داشته باشیم که دیوارها و ... دچار نم زدگی و ... نباشند زیرا اگر مراحل زیر کار دچار مشکل باشد نمای درون و بیرون همچنان دچار خرابی می شود. در بازار می توان از انواع سنگ ها و چوب های تزئینی و ... برای نما استفاده کرد. 
بازسازی داخل ساختمان خود دارای بخش های مختلف می باشد که یکی از آن بخش ها بازسازی ورودی منزل می باشد و بیشتر از سایر بخش ها دارای اهمیت می باشد زیرا اولین دید مربوط به ورودی می باشد
به همین دلیل می‌توانید به تغییر در ورودی یا رنگ‌آمیزی مجدد آن و همچنین روشن‌تر کردن راهروی ورودی منزلتان و افزودن یک جاکفشی و کمد لباس مناسب را نیز به برنامه بازسازی ساختمان خود بیفزایید و این تغییرات هر چند ریز و کوچک می تواند تغییرات عظیمی در ورودی منزل و ساختمان شما عزیزان به وجود بیاورد. سعی کنید برای رنگ آمیزی از رنگ های روشن برای بزرگ نشان دادن فضا استفاده نمایید. نور هم یکی از عوامل بسیار مهم در نشان دادن زیبایی منزل می باشد پس سعی کنید در صورت امکان پنجره ها را بزرگ تر کنید تا فضای منزل و ورودی نور بیشتری داشته باشد و در بحث آخر تعویض سرامیک های سرویس بهداشتی ، حمام، کف منزل و آشپزخانه ، تعویض کابینت ها و انتخاب کابینت های مدرن و جا دار در بحث بازسازی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است که خود شخص نیز با کمی مطالعه و گشت در فضای مجازی می تواند انتخاب مدرن و جدید تری بنا به سلیقه ی خود داشته باشد.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هومو دکور می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح