7 راه استفاده از آینه برای طراحی داخلی

آینه ها یکی از آن لوازم جانبی شیک و همه کاره است که توسط طراحان داخلی برای جلوه بهتر و زیباتر فضای داخلی شما استفاده می شود. استفاده از آینه ها در اندازه ها ، سبک ها و شکل های مختلف به صورت خلاقانه در طراحی داخلی به ایجاد توهم نوری ، افزایش چشم انداز بصری و ایجاد یک فضای شاد کمک می کند. درست به همان اندازه که چیدمان، نورپردازی ، مبلمان ، رنگ و... در طراحی فضای داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده از آینه برای طراحی داخلی نیز نقش مهمی در افزایش جذابیت فضای شما دارد.

 


1: برای بزرگنمایی فضا از آینه ها استفاده کنید
یکی از معروف ترین ترفندهای آینه ای که بیشتر طراحان داخلی از آن بهره می برند استفاده از آینه برای بزرگتر جلوه دادن اتاق است. آینه ها وقتی در یک فضای معین استفاده می شوند نور را منعکس می کنند. بازی نور و بازتاب آن چشم را فریب داده و این حس را ایجاد می کند که فضای بیشتری از آنچه اتفاق می افتد در واقعیت است. همیشه به یاد داشته باشید ، هرچه آینه بزرگتر باشد ، جلوه آن بیشتر می شود. بنابراین ، اگر از فضاهای کم نور و دلگیر خسته شده اید یا می خواهید فضای خود را بزرگتر کنید ، استفاده از آینه ها بهترین گزینه خواهد بود.
 قرار دادن یک آینه با طول بزرگ بر روی دیوار یا دیوارهایی که بلافاصله بعد از ورود به خانه چشم آنها را می بیند کمک می کند که به فردی که وارد خانه می شود بزرگی فضا را حس کند.
 قرار دادن آینه در نزدیکی تختخواب یا ناهار خوری به فضای باز و ایجاد احساس افزایش فضا در اتاق های کوچک یا ناهار خوری کمک می کند.

2: برای روشن تر کردن فضا از آینه استفاده کنید
یکی از بزرگترین مزایای استفاده از آینه در طراحی داخلی این است که با انعکاس نور و درخشان تر کردن محیط، فضایی دلبازتر و بزرگتر را ایجاد کند. استفاده از آینه در یک ناحیه کوچک باعث می شود نور در فضا گزاف گویی کند و احساس گسترده تری به شما بخشد. با این حال ، برای جلوگیری از اثرات منفی تابش خیره کننده ، روی دیواری که روبروی پنجره قرار دارد یک آینه قرار دهید. این امر باعث می شود نور طبیعی دریافتی منعکس شود و به درخشان کردن اتاق کمک کند.
قرار دادن آینه ها در کنار شومینه به منعکس کننده درخشش شعله ها و ایجاد حس جادوگری و درخشش شاد در شب کمک می کند.

3: برای ایجاد یک نقطه کانونی از آیینه استفاده کنید
اگر می خواهید به دنبال راهی ارزان برای اضافه کردن نقطه کانونی بصری به فضای معین باشید ، استفاده از آینه ها بهترین گزینه است. علاوه بر این ، استفاده از آینه ها برای طراحی فضای داخلی همچنین می تواند به تقویت جذابیت زیبایی یک نقطه کانونی موجود کمک کند.

4: برای دکوراسیون از آینه ها استفاده کنید
استفاده از یک آینه به عنوان یک تزیین نه تنها به فضای باز کمک می کند بلکه یک اتاق معمولی را به فضایی پر از انرژی تبدیل می کند. استفاده از آینه ها برای دکوراسیون، به تقویت زیبایی بصری هر اتاق کمک می کند.
 آینه های با اندازه و اشکال مختلف را به صورت متقارن یا نامتقارن بر روی دیوار آویزان کنید تا جلوه هنری ایجاد شود.

 


5: از آینه ها برای وارد کردن فضای بیرون استفاده کنید
یکی از فواید بسیار خوبی که استفاده از آینه برای طراحی داخلی دارد این است که می تواننما و منظره بیرن را به داخل خانه بیاورد و به اتاق شما نمایی زیبا ببخشد. تنظیم یک آینه بزرگ یا گروهی از آینه ها روی دیواری که روبروی یک پنجره با نمایی زیبا قرار دارد به بیرون آوردن عظمت و شکوه در داخل خانه شما کمک می کند. این روش استفاده از آینه ها مخصوصاً برای همه کسانی که پنجره های کوچک در داخل و اطراف خانه خود دارند مفید است.
قرار دادن آینه در مقابل پنجره به شما کمک می کند تا در منزل خود از منظره زیبا اطراف منزل خود لذت ببرید.
همچنین با استفاده از آینه در مقابل پنجره به انعکاس نور خورشید در اتاق و ایجاد فضایی شاد و شاداب کمک خواهید کرد.

6: برای دو برابر کردن زیبایی ها از آینه ها استفاده کنید
آینه ها وقتی به صورت خلاقانه در یک فضای معین قرار می گیرند می توانند با ایجاد یک تأثیر بصری مضاعف و جلوه دادن آن به صورت مضاعف ، هر نوع جذابیت منحصر به فرد را تقویت کنند.

7: برای اضافه کردن زرق و برق از آینه ها استفاده کنید
هنگام استفاده از آینه ها برای طراحی داخلی ، لازم نیست از یک آینه با طول کامل به عنوان لوازم جانبی تزئینی استفاده کنید. استفاده از تزئینات آینه ای مانند کاشی موزاییکی ، نگهدارنده شمع ، قاب های آینه ای یا هر قطعه طراحی که با تزئینات فلزی آراسته شده باشد می تواند به افزودن کمی درخشش و زرق و برق به فضا کمک کند.

نکاتی در مورد استفاده از آینه ها برای طراحی داخلی
- در اتاقهای کوچک از آینه های بزرگ استفاده کنید
- از استفاده از آینه ها در قسمت آشپزخانه خودداری کنید
- هنگام استفاده از آینه ها برای طراحی داخلی ، از قوانین فنگ شویی پیروی کنید
- از استفاده از آینه های روی سقف خودداری کنید
- اندازه ، شکل و سبک آینه را هنگام نصب آن در یک فضای معین در نظر بگیرید.
- اطمینان حاصل کنید که رنگ آینه با دکوراسیون اتاق مطابقت دارد

استفاده از آینه در فضای داخلی راهی ساده و اقتصادی برای روشن تر کردن فضای مشخص و کمک به اضافه کردن زرق و برق در آن فضا است. با این حال ، هنگام استفاده از آینه به عنوان یک ایده برای طراحی داخلی ، همیشه به یاد داشته باشید که استفاده از آینه در یک منطقه معین باید دارای یک هدف خاص باشد. جدا از استفاده از آینه به عنوان لوازم تزئینی ، جنبه عملکردی را نباید فراموش کرد.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هومو دکور می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح